


| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 100 V |
| Max Collector Current | 3 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 180 V |
| Power Dissipation | 1.2 W |
| Gain Bandwidth Product | 175 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 200 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63734
Ext.Price$0.63734
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63734 | $0.63734 |
| 10 | $0.52723 | $5.27230 |
| 25 | $0.48991 | $12.24775 |
| 50 | $0.45523 | $22.76150 |
| 100 | $0.42302 | $42.30200 |
| 300 | $0.40584 | $121.75200 |
| 500 | $0.38936 | $194.68000 |
| 1000 | $0.37180 | $371.80000 |
